курсові дипломні реферати

Статистика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

OSVITA-PLAZA

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Геополітика » Русь

Анти, готи і гуни
Перші повідомлення про антів, автохтонів українських земель, безпосередніх предків українців, зустрічаються в письмових джерелах, що розповідають про їх боротьбу проти готів та напади гунів на готську державу у так званий період великого переселення народів.
У ІІ ст. н.е. в Україні з Балтійського узбережжя (нижньої Вісли), за одною з версій, прийшли готи-германці (можливо їх звідти витіснили венеди-словя’ни, можливо що це взагалі були слов’яни). Можлива і інша версія, за якою готи були одним із споріднених русам племен, що мешкало у верхів’ях Дону (ця версія збігається з ВК). Частина готів разом з частиною русів пішла на Північний-Захід, де зайняла територію Прибалтики над поляками і лужанами, що мешкали по Віслі та Лабі-Ельбі до Одеру включно. Друга частина готів, що була відома під назвою гетів,у другому ст. н. е. , зайняла територію Приазов’я і Причорномор’я від Дону до Дністра. У 251 р. н. е. готи зруйнували Ольвію, Тіру та інші причорноморські міста, а потім заволоділи і Боспорським царством.
Готи і анти у мовному відношенні добре розуміли одні одних, а деякі з їхніх вождів мали по два імені: готське і антське, що схиляє терези в бік Донської прабатьківщини готів.
Найвищого піднесення готська держава досягла за короля Германаріха (або Германареха; рех – король, Германаріх – король германців) у 350 – 375р.н.е. Столицею готської держави було «Дніпрове місто», що знаходилось біля с.Башмачка на Дніпровських порогах, що на той час мали готсько-германські назви.
У період Антії (Орантії) землероби вже користувались залізним плугом, знали писемність. Державні справи вирішувало Віче, цар, воєводи (ті, що водять воїв) і волхви. Столицею антів був Орій (Київ), а найвідомішим царем антів був Бож, або Бус (Бус Білояр).
У 380 році під час міжетнічних зіткнень готи захопили Київ і назвали його Данапрштадт, але волхви підняли народ проти окупантів і на берегах Стугни відбулась вирішальна битва, в якій перемогу отримали анти під проводом свого царя Атея.
У 375 році на кордонах території готської держави вперше з’являються гуни. Багато істориків вважають гунів тюрко-монгольською ордою, що прийшла із-за меж Західного Китаю. Слабкими місцями цієї версії походження гунів є те, що в нечисленних похованнях гунів не знаходять нічого манголо-китайського, а лише речі характерні для племен, що займали територію від Прикаспію до Подунавя. По-друге, племена хунну-сюнну більше відомі для періоду міжетнічної боротьби китайців ще за два тисячоліття до гунської навали. Практично неймовірно, щоб хунну збереглись у первісному варіанті, та ще й через дві тисячі років пішли шукати щастя аж в Європу.
Більш вірогідна версія поволжсько-донського походження гунів, що отримали свою назву за одною версією від норманського (готського) hunnu, або жінка-амазонка (згадаймо сарматів під проводом цариці Сіромахи), або від санскритського слова «гуна» - сила.Не виключено походження гунів від угро-фіннів. За Велесовою книгою останні називались єгунами, або гунами. Гуни спочатку підкорили аланів по Кубані і в Приазов’ї, а потім разом з аланами у 375р. розгромили готів, витіснивши їх до Карпат. Разом з гунами проти готів виступили анти. (Союз гунів і антів проіснував до 453р.) У Північному Причорномор’ї утворилась могутня та небезпечна для сусідів гунська держава, що об’єднала в собі готські, аланські, гунські народи та культурологічні пам’ятки про них.
У 425р. за правління кагана Руї гуни намагались захопити Подунав'я, але, зазнавши поразки від Риму, відступили. В 433 році Руя помер і влада перейшла до його синів Блєди і Аттіли. В 455 році Блєда загинув і Аттіла став єдиним каганом.
Війська Аттіли форсували Дунай і вдерлись до Паннонії, римської провінції на території нинішньої Угорщини, де на той час мешкали залишки сарматів. Паннонія сподобалась Аттілі і на тривалий час вона стала місцем перебування гунів (угорці й досі називають свою країну «Хунгарія» або країна гунів). Аттіла підкорив практично всю Європу, завдавши при цьому нищівної поразки Риму, але в знаменитій Каталаунській битві зазнав поразки від об’єднаних франків, вестготів і римлян, відступив до Паннонії, де й помер. Після смерті Аттіли Гунська імперія досить швидко розпалась, залишивши після себе в основному речі характерні для союзників гунів-антів. Про спорідненість гунів і антів говорить і те, що (за свідченнями античних авторів) гуни приймали гостей чисто за українськими (на тоді антськими) звичаями, а Аттілу називали по-слов’янськи «Гатило». Проіснувавши близько трьох століть антська держава занепала у боротьбі з обрами та аварами.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Анти, готи і гуни» з дисципліни «Русь»

ПОТРІБЕН РЕФЕРАТ, КУРСОВА чи ДИПЛОМ ПО ДАННІЙ ТЕМІ? ЗАМОВЛЯЙ!
МИ ПРАЦЮЄМО ОФІЦІЙНО!
Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Інвестиції у виробничі фонди
Збір за право використання місцевої символіки
. Аудит калькуляції собівартості продукції рослинництва
Банківські послуги та їх види
Мета аудиту — перевірити правильність визначення податку з реклам...


Категорія: Русь | Додав: koljan (08.05.2013)
Переглядів: 512 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти

ДЛЯ ЕКЗАМЕНУ!
Диплом на заказ в Контактетеги: безплатні шпори курсова реферат сайт безплатних шпаргалок куплю дипломну скачати безкоштовно
диплом на замовлення шпаргалка українські реферати курсова українською
сайт курсових контрольна робота шпора


Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП